Dzień Pluszowego Misia

Bure – żółte, duże – małe, w kubraczku lub bez… Takie są pluszowe misie, każdy z nas jakiegoś ma lub miał, są jedną z najpopularniejszych zabawek na świecie. Dlatego też doczekały się swojego święta: „Światowego Dnia Pluszowego Misia”.

Koźmińska biblioteka też o nim pamięta i z tej okazji w dniu 23 listopada gościła dzieci z przedszkola „Parkowe Skrzaty”. Pięcio i czterolatki przybyły ze swoimi pluszakami. Spotkanie rozpoczęła krótka historia powstania pierwszych pluszowych zabawek. Nie zabrakło też wierszy i piosenek o misiach. Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły we wspólnej zabawie ze swoimi ulubieńcami. Wyruszyły też z nimi na wyprawę w poszukiwaniu ich ulubionego przysmaku czyli miodu. Wiele radości sprawiła im możliwość oglądania książek o bohaterach dnia. Wizytę zakończył słodki poczęstunek a misie każdą z grup nagrodziły dyplomem za wzorowe zachowanie w czasie wspólnego świętowania.

W następnym dniu do biblioteki zawitali uczniowie ze Szkoły Filialnej w Grębowie. Mieli oni okazję zwiedzić koźmińską książnicę. Bardzo spodobał się im kolorowy oddział dla dzieci i młodzieży. Najwięcej radości sprawiło milusińskim świętowanie Dnia Pluszowego Misia.