Konkurs o Koźminie

  W dniu 31 maja w Szkole Podstawowej nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego w Koźminie Wlkp. odbył się XXV konkurs wiedzy o Ziemi Koźmińskiej organizowany przez Towarzystwo Miłośników Koźmina Wielkopolskiego i Bibliotekę Publiczną pod patronatem Burmistrza Maciej Bratborskiego.

 Tematem tegorocznej edycji konkursu było 790-lecie Koźmina. Młodsza grupa wiekowa, do klasy VI włącznie, odpowiadała na pytania z legend i podań o Ziemi Koźmińskiej. Starsza grupa wiekowa – uczniowie z klas VII i VIII odpowiadali na pytania z początków Koźmina. Łącznie w konkursie uczestniczyło 43 uczniów z wszystkich szkół podstawowych z terenu miasta i gminy Koźmin Wlkp. Tradycyjnie, w pierwszej części, uczestnicy musieli odpowiedzieć na kilkanaście pytań testowych. Pięciu uczniów z każdej grupy wiekowej, którzy zyskali największą liczbę punktów zakwalifikowało się do części ustnej. Wiedzę i przygotowanie uczestników oceniała komisja konkursowa, złożona z członków TMKW, której przewodniczył Burmistrz Maciej Bratborski.

Zwycięzcami konkursu zostali:

 w młodszej grupie wiekowej:

  1. Waściński Franciszek z ZS-P w Borzęciczkach
  2. Serek Lena z ZS-P w Borzęciczkach
  3. Kuzia Blanka z SP nr 3
  4. Naskręt Zuzanna z SP nr 1
  5. Nabzdyk Matylda z SP nr 1

w starszej grupie wiekowej:

  1. Lisek Antoni z SP nr 3
  2. Włodarczyk Amelia z SP w Starej Obrze
  3. Maćkowiak Wiktoria z SP w Borzęcicach
  4. Płóciennik Zuzanna z SP w Starej Obrze
  5. Kowal Olaf z SP nr 3

Finalistom nagrody wręczyli Burmistrz Maciej Bratborski oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Justyn Zaradniak. Gratulujemy zwycięzcom i ich opiekunom wysokiego poziomu przygotowania.