W dniu 13 września 2024 r. w auli Biblioteki Publicznej w Koźminie Wlkp. odbyła się kolejna edycja Narodowego Czytania, podczas której mieliśmy okazję wspólnie zagłębić się w jedno z najważniejszych dzieł polskiej literatury - ,,Kordian” Juliusza Słowackiego. Jest to jeden z ważniejszych dramatów polskiego romantyzmu, który wciąż porusza głębią i aktualnością. Wydarzenie jest objęte honorowym patronatem pary prezydenckiej. Jest to ogólnopolska inicjatywa kulturalna zainicjowana przez Prezydenta RP w 2012 roku, jej inicjatorem był prezydent Bronisław Komorowski.

W rolę lektorów wcielili się uczniowie III klasy Liceum Ogólnokształcącego. Nad całością czuwała nauczycielka języka polskiego Joanna Pospiech – Pabich.