11 października, koźmińska biblioteka zorganizowała NOC BIBLIOTEK, jak co roku włączając się w tę ogólnopolską akcję. Tegoroczne hasło „Moc bibliotek” podsunęło pomysł do wspólnego czytania opowieści o supermocach czyli o tym, że ważniejsza od rywalizacji jest dobra zabawa. Dzieci, które u nas gościły wzięły udział w zabawie „Archiwum” oraz w warsztatach muzycznych prowadzonych przez panią Sylwię Udzik. Uczestnicy dowiedzieli się o relaksującej mocy gongów planetarnych, mogli również zagrać na dzwonkach koshi, grzechotkach, dzwonkach tybetańskich i kiju deszczowym. Były także zajęcia plastyczne na których rysowały wymyślony przez siebie świat. Kolejny gość, pan Aleksander mówił dzieciom o zasadach bezpieczeństwa szczególnie ważnych o tej porze roku, gdy szybko robi się ciemno.

Ponieważ była to X NOC BIBLIOTEK, nie mogło zabraknąć „urodzinowego” tortu, który wszystkim bardzo smakował a na koniec każde dziecko otrzymało upominek.

Do zobaczenia za rok!