tydzień bibliotek

W dniach od 8 do 15 maja 2018 roku w ramach XV Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek "(DO)WOLNOŚĆ CZYTANIA" w naszej bibliotece miały miejsce zajęcia i spotkania z czytelnikami.

Na początek odwiedziły bibliotekę dzieci z Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im. J. Korczaka w Borzęciczkach. Na wspólną zabawę „W Krainie Baśni Andersena” zostały zaproszone: grupy sześciolatków z przedszkola „Parkowe Skrzaty”,

dzieci z przedszkola we Wrotkowie oraz uczniowie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego im. M. Konopnickiej w Borzęciczkach.

Młodzież z gimnazjum im.Zjednoczonej Europy uczestniczyła w lekcji bibliotecznej połączonej z prezentacją multimedialną pt. „Irena Sendlerowa – Zwyczajna? Niezwyczajna?”.

Trzecioklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Strajku Dzieci Koźmińskich 1906/1907 brali udział w spotkaniu autorskim z Eliza Piotrowską, autorką serii książek o „Cioci Jadzi” oraz przygód „Tupcia Chrupcia”.

We wtorkowe popołudnie w ramach podziękowania zostali zaproszeni ofiarodawcy książek dla biblioteki, którzy poparli akcję „Kupiłeś? Przeczytałeś? Podaruj bibliotece”.

Na zakończenie Tygodnia Bibliotek odwiedzili nas uczniowie klas IV ze Szkoły Podstawowej w Mokronosie, dla których odbyły się zajęcia pod hasłem „Biblioteka źródłem wiedzy”. Wszystkim dziękujemy za udział i zapraszamy ponownie.