Konkurs plastyczny

23 maja odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu plastycznego pt. „W hołdzie Powstańcom Wielkopolskim”, zorganizowanego przez Burmistrza Miasta i Gminy Koźmin Wlkp. oraz Bibliotekę Publiczną w ramach gminnych obchodów setnej rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego.

Konkurs cieszył się wielkim zainteresowaniem, napłynęło ponad 160 prac plastycznych. Uroczystości wręczenia nagród towarzyszyła wystawa prac laureatów, a także krótki koncert w wykonaniu Aleksandry Król, laureatki „Koźmińskich Talentów 2018”. W progach koźmińskiej książnicy laureatów konkursu i ich rodziców powitała Elżbieta Rychlik. Następnie burmistrz Maciej Bratborski pogratulował młodym plastykom zwycięstwa w gminnym konkursie plastycznym, zachęcał do rozwijania talentów, a także do aktywnego udziału we wszystkich wydarzeniach związanych z obchodami 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości i 100. rocznicy Wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Zanim poznaliśmy nazwiska laureatów, na scenie zagrała utalentowana koźminianka, pianistka Aleksandra Król, uczennica Alfredy Damazyniak. Przewodnicząca jury Mariola Malinowska pokrótce omówiła kryteria, jakimi kierowała się komisja konkursowa przy ocenie prac. Dla jurorów najważniejsze były: zgodność z tematem, pomysłowość i staranność wykonania. Wreszcie nadszedł moment najbardziej wyczekiwany przez laureatów konkurs – ogłoszenie wyników. Nagrody wręczyli burmistrz Maciej Bratborski i Mariola Malinowska. Uroczystość zakończyła się wspólnym zdjęciem.

Wystawę prac można oglądać w koźmińskiej bibliotece.