Pasowanie na czytelnika

Dnia 15.11.2017r. w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Koźminie Wlkp odbyło się pasowanie na czytelnika uczniów klas I ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Strajku Dzieci Koźmińskich 1906/1907 oraz ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego.

Na wstępie dzieci dowiedziały się, jak należy dbać o książki, czego nie wolno robić czytając.. Spotkanie przeplatane było zabawą ruchową przy piosenkach ,, Witajcie w naszej bajce" ,Kaczka dziwaczka" czy "Kaczuszki". Po tym wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, którego treścią było poszanowanie książek, a kierownik biblioteki Elżbieta Rychlik dokonała pasowania każdego z uczniów. Milusińscy otrzymali kolorowe zakładki do książek. Wreszcie przyszedł czas na zwiedzanie biblioteki. Na pewno w tym momencie radość nowych czytelników była ogromna, gdyż większość dzieci zawitała po raz pierwszy w progi nowej książnicy.