Narodowe Czytanie

Jak co roku, Biblioteka Publiczna włączyła się w ogólnopolską akcję Narodowego Czytania. W tym roku lekturą były "Ballady i romanse" Adama Mickiewicza czyli tomik poezji, który zapoczątkował epokę romantyzmu w literaturze polskiej.

Krótką historię powstania utworów przedstawiła bibliotekarka Karolina Mączka. Dla zgromadzonej publiczności "Świteziankę"  czytali uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Strajku Dzieci Koźmińskich 1906/1907 natomiast "Panią Twardowską" i  "To lubię" wysłuchaliśmy w interpretacji nauczycieli z "Jedynki": Magdaleny Dubisz, Moniki Raś oraz Marka Wiecznego i Marcina Ziętkiewicza. Przerywnikami muzycznymi między wierszami były utwory M. Ogińskiego oraz F. Chopina, które zagrała absolwentka SP nr 1 - Aleksandra Król. Dziękujemy wszystkim za udział w tegorocznej edycji i zapraszamy na kolejną w przyszłym roku.