W sobotę, 2 września, we wnętrzach nowej biblioteki koźminianie czytali „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego, w ramach akcji „Narodowe Czytanie” pod patronatem Prezydenta RP. Kierownik placówki Elżbieta Rychlik zaprosiła do przeczytania fragmentów tego wybitnego dzieła ośmiu mieszkańców naszego miasta, reprezentujących różne środowiska i zawody.

Pierwszą imprezę, zorganizowaną w przestronnych wnętrzach nowej koźmińskiej biblioteki można uznać za bardzo udaną. Na  narodowe czytanie „Wesela” przyszło ponad 70 osób. Wszystkich zebranych  powitała pani kierownik, dziękując  włodarzowi miasta i gminy za możliwość spotkania się w tym nowym, wspaniałym obiekcie.

Następnie aktorzy Teatru Seniora zaprezentowali fragment pierwszego aktu dzieła Stanisława Wyspiańskiego.

W dalszej części fragmenty aktu drugiego dramatu publicznie przeczytali: Maciej i Karina Bratborscy, Jacek Zawodny – dyrektor SP NR 1, Marcin Ziętkiewicz, Robert Idkowiak – nauczyciele  z Gimnazjum im. Zjednoczonej Europy, Katarzyna Mikołajczak – polonistka z SP Nr 3,  Iza Stanisławska – polonistka z ZSP, redaktor „Echa Koźmina” i Anna Parużyńska - pracownica Klubu Seniora.
Uczestnicy spotkania mieli możliwość zwiedzenia biblioteki, a także wpisania się do pamiątkowej księgi gości.

Od 1 września koźmińska biblioteka funkcjonuje nowej siedzibie przy ul.Zamkowej 2a . Nie zmieniły się godziny otwarcia placówki.

Foto: Katarzyna Ziętkiewicz, Biblioteka Miasta i Gminy Koźmin Wlkp.
Tekst: Agnieszka Flejsierowicz, UMiG