Narodowe Czytanie 2020

Akcja Narodowe Czytanie jest organizowana przez Prezydenta RP od 2012 r. W tym roku odbyła się 9 edycja tej imprezy a czytaną lekturą była „Balladyna”  Juliusza Słowackiego, wybitne dzieło polskiego romantyzmu.

Koźmińska biblioteka publiczna również wzięła udział w tej akcji i już w piątkowe popołudnie 4 września, na tle zieleni naszego parku, rozbrzmiały słowa dramatu Słowackiego. W role bohaterów wcielili się uczniowie szkół gminnych i powiatowych: Oliwia Baszczyńska, Aleksandra Baranowska, Zofia Lewandowicz, Zofia Leopold, Aleksandra Król, Maja Talaga, Marita Wojtaszyk, Adam Klawiński i Patryk Kląskała.

W trakcie przerw między scenami czytanego utworu oraz na koniec zebrana widownia mogła posłuchać piosenek z repertuaru Marka Grechuty w wykonaniu Zbigniewa Iłowskiego, któremu akompaniował Dariusz Cetner.

Minikoncert zakończyła, zaśpiewana wraz z publicznością, piosenka „Dni, których nie znamy”.