Do kraju tego

We wtorek, 14 września, mieliśmy okazję spotkać się wraz z czytelnikami z panem Kubą Michalskim - kompozytorem, autorem tekstów i wokalistą, który po raz drugi gościł w naszej bibliotece. Tym razem przybył z recitalem poświęconym C. K. Norwidowi w 200 - lecie urodzin artysty.

Zgromadzonych gości powitała Justyna Kląskała - kierownik koźmińskiej książnicy a bibliotekarka Krystyna Góral przedstawiła krótką biografię poety. Koncert „Do kraju tego...” był połączeniem kompozycji Kuby Michalskiego do wierszy Norwida i innych  wielkich romantyków polskiej  poezji m.in. Mickiewicza, Słowackiego, Leśmiana oraz utworów L. Cohena. Znane piosenki publiczność śpiewała razem z artystą. Po spotkaniu miłośnicy wokalisty mogli "poczęstować się" płytą z autografem.