Klub Książki

W kwietniu w naszej bibliotece powstał Klub Książki dla dzieci. Ma on na celu wzbudzenie w dzieciach zainteresowań czytelniczych oraz doskonalenie umiejętności korzystania z biblioteki.

Przez ten krótki czas odbyło się już kilka spotkań, w piątki dwa razy w miesiącu. W tym czasie uczestniczące w nich dzieci wysłuchały m.in.: książki Emmy Perry „Nie lubię książek. Koniec kropka”, opowiadania Renaty Piątkowskiej „Tajemny znak” pochodzącego z książki pt. „Po prostu mama”, opowiadania „Historia przyjaźni. Wyprawa rowerowa” ze zbioru „Opowieści o tym, co w życiu ważne” Marka Michalaka. Na ostatnim spotkaniu przed wakacjami czytana była książka Wojciecha Widłaka „Wesoły Ryjek i lato”. W czasie zajęć najmłodsi czytelnicy zapoznali się z różnymi tematycznie książkami pochodzącymi ze zbiorów biblioteki. Były to pozycje o tematyce ekologicznej, nawiązujące do Dnia Matki czy te ostatnie już wakacyjne. Zamierzeniem spotkań było też, by w czasie wspólnej zabawy poznawać się i rozwijać własne zainteresowania. Dlatego też druga część przeznaczona była zawsze na zajęcia plastyczne – malowanie kwiatów dla mamy, wspólną zabawę – gra w gry planszowe lub rozwiązywanie bajkowych kalamburów. Kolejne spotkania Klubu Książki już we wrześniu.