Tydzień Bibliotek

XX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek obchodzony od 8 do 15 maja, w naszej bibliotece był różnorodny jeśli chodzi o wydarzenia. W pierwszym dniu rozstrzygnięto konkurs plastyczny dla dzieci pt. "Fredro - tęczą malowany".

Przyniesione rysunki były ciekawe i kolorowe. Wyróżniono prace następujących uczestników: Amelia Witczak, Aleksander Wojtaszek, Liwia Zielonka, Natalia Kasprzak, Wiktoria Janicka, Julia Janicka, Gabriela Nowak, Konrad Kordus. Gratulujemy wszystkim dzieciom biorącym udział w konkursie! We wtorek, 9 maja odbył się konkurs czytelniczy ,, Mikołajek - kto to taki?". W konkursie brali udział uczniowie ze szkół: SP nr 1 z Koźmina Wlkp., SP z Borzęcic, ZSP z Borzęciczek, SP z Mokronosa i SP ze Starej Obry.

I miejsce - Honorata Mucha z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Borzęciczkach                                                                                                                                                                                                                                                      II miejsce - Agata Spychała ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Koźminie Wlkp.                                                                                                                                                                                                                                                              III miejsce - Szymon Ciepły z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Borzęciczkach.                                                                                                                                                                                                                                                     Wszystkim uczestnikom gratulujemy dobrych wyników a ich opiekunom dziękujemy za włożony trud w przygotowanie dzieci do konkursu! W kolejnych dniach odwiedziły nas grupy przedszkolne z Przedszkola "Parkowe Skrzaty" w Koźminie Wlkp. Były to  6-latki Niedźwiadki, Motylki oraz Poziomki, które wzięły udział w zajęciach ,, Biblioteka Skarbnicą Bajek '' oraz 4-latki Sówki, które zwiedziły bibliotekę i wysłuchały wierszy Jana Brzechwy. W piątek, 9 maja gościliśmy klasy drugie ze SP nr 1 w Koźminie Wlkp. Uczniowie wzięli udział w lekcji bibliotecznej o Mikołaju Koperniku, którego rok obchodzimy. Obejrzeli film o polskim uczonym i kolorowali "Kosmiczny" rysunek. W tym samym dniu odbyło się spotkanie Klubu Książki na którym dzieci obejrzały prezentację multimedialną i rysowały.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                   XX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek zakończyliśmy warsztatami decoupage, które prowadziła pracownica fili bibliotecznej w Starej Obrze pani Wanda Bachorz. Zaprosiła ona na warsztaty swoje czytelniczki oraz panie z KGW ze Starej Obry. Czynny udział w zorganizowaniu grupy brał udział sołtys wsi Sławomir Patryniak. Panie w czasie zajęć stworzyły na zwykłych deseczkach małe cudeńka według własnego pomysłu.