Kolorowe wakacje

W dniach od 29 lipca do 2 sierpnia biblioteka była miejscem spotkań dzieci, pod hasłem „Kolorowe wakacje bez nałogów”. Projekt został dofinansowany z Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomani na rok 2024.

Dni wakacyjne rozpoczynały się od udziału dzieci w zajęciach profilaktycznych poświęconych przeciwdziałaniu uzależnieniom. Pogoda nam dopisywała, więc było wspólne czytanie na polance ale również w budynku biblioteki. Dzieci mogły pospacerować po pięknym koźmińskim parku, oraz wejść na kort tenisa ziemnego i zapoznać się z zasadami gry w tę popularną i lubianą dyscyplinę sportową. W kolejnym dniu uczestnicy brali udział w warsztatach kulinarnych z panem Hubertem "Garnek zdrowia i warsztaty z pasją" oraz w ciekawych doświadczeniach chemicznych. Czwarty dzień spotkań rozpoczął się od warsztatów plastycznych. Trwają wakacje, więc rozmawialiśmy o sposobach spędzania wolnego czasu oraz o zasadach bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku. Dzieci spędzały też aktywnie czas na placu zabaw oraz podczas zabaw ruchowych. Ostatni dzień wakacji w bibliotece był czasem na podsumowanie całego tygodnia. Uczestnicy wysłuchali bajki profilaktycznej i opowiedzieli, które z zaproponowanych alternatywnych form spędzania wolnego czasu najbardziej im się podobały. Na koniec odbył się konkurs plastyczny, którego tematem było hasło towarzyszące nam przez cały tydzień.