Narodowe Czytanie 2018

W tym roku, po raz drugi Biblioteka M i G w Koźminie Wlkp. włączyła się w akcję Narodowego Czytania pod patronatem honorowym Pary Prezydenckiej.

Narodowe Czytanie to polska akcja społeczna propagująca znajomość literatury narodowej zapoczątkowana w 2012 r.

7 września przed budynkiem biblioteki zaproszeni goście, powitani przez kierownik biblioteki Elżbietę Rychlik, czytali fragmenty „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego.

Krótki życiorys pisarza przedstawiły Karolina Mączka i Justyna Kląskała.

Czytającymi byli: Burmistrz Maciej Bratborski, Dyrektor Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Krotoszynie Karina Bratborska, bibliotekarki szkolne Janina Sierszuła

i Monika Raś, aktorzy z Teatru Seniora „Przyjaciele” Eugenia Chojnacka oraz Mieczysław Gryszka, kustosz koźmińskiego muzeum Michał Pietrowski,

logopeda Agnieszka Król i dyrektor przedszkola Karolina Pietrzak. Przerywnikami muzycznymi były utwory wykonywane przez Agatę Stanisławską i Aleksandrę Król.

Na zakończenie, przy aplauzie zgromadzonej publiczności krótki koncert dała Koźmińska Orkiestra Dęta.